İ.Ü. Baltalimanı Sosyal Tesisleri'nde Öğretmenler Günü Programı Gerçekleştirildi.

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet vermekte olan Beyazıt,Sevda Sabancı Kreş ve Gündüz Bakımevleri öğretmenleri için Daire Başkanımız Sn. Yavuz Padem, İstanbul Üniversitesi Baltalimanı Sosyal Tesisleri'nde Öğretmenler Günü programı düzenledi.Program, Daire Başkanımız Yavuz Padem’in konuşması ile başladı.

Padem konuşmasında, “Tüm iş kollarının tamamında, mesela biz çok değişik işlerle muhatabız. Sizin birinci muhatabınız o sevimli, güzel yavrularımız ve insanların ailelerin göz bebeği canından daha çok sevdiği, değer verdiği evlatlarımızı bizlere emanet ediyorlar. Bir çok arkadaşım kendi çocuğuna gösteremediği ilgiyi, alakayı ve sabrı başkasının çocuğuna göstermek zorunda kalıyor. Böyle meşakkatli tarafı olan da bir mesleğimiz var. Tüm bunlara rağmen öğretmenlik yapılabilecek en kutsal, en güzel, en mutlu edici mesleklerden biri. Bunu öğretmenlikten uzaklaştığınız zaman daha fazla anlayacaksınız. Benim 10 yıllık bir öğretmenlik geçmişim var. 10 yıldan sonra değişik kurumlarda çalıştım şu an başka ne iş yapmak istersin deseler tekrar öğretmenliğe dönmek isterim. Çünkü çabuk mutlu olabiliyorsunuz. İş hayatında muhatap olduğunuz kitle gerçekten masum, her şeyi sizden öğrenen bir öğrenci. Bu bağlamda bizlere de büyük görevler düşüyor tabi. İyi, düzgün, vatanını, milletini seven, insanlığa faydalı olacak bireyleri yetiştirmek veya yetiştirememek tamamen bizim elimizde. Yani topluma yön veren kişiler öğretmenler. Biz nasıl kişi yetiştirirsek, insan yetiştirirsek gelecekte toplumda o şekilde yetişecek. 

Bu vesile ile tekrardan Öğretmenler Günü’nüzü kutluyorum. Bizim için öğretmenler bir günün değeri olan arkadaşlar değil. Anne gibi, baba gibi 365 gün değeri olan kişilerdir. İnşallah gelecek nesiller sizin elinizde çok daha güzel olacaktır.” dedi.


Program, Padem’in öğretmenlere hediyelerini takdim etmesi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.