Hentbolcularımız Süper Lige Yükseldi.

Türkiye Hentbol Federasyonu 1. Liginde mücadele eden Üniversite Erkek Hentbol takımımız, Covid-19 önlemleri çerçevesinde tescil edilerek sonlandırılan 2019-2020 sezonunda Süper Lige yükselerek çok önemli bir başarıya imza attı.

Ligde oynadığı 18 karşılaşma sonunda 14 galibiyet, 3 beraberlik ve sadece 1 mağlubiyet alarak 31 puan toplayan hentbolcularımız, gösterdikleri bu başarılı performans ile süper ligin yeni takımlarından biri oldu. Tamamı üniversite öğrencilerimizden kurulu kadrosuyla ligin en az gol yiyen, en fazla averaja sahip olan ekibi olan takımımız, ligin en fazla gol atan 2 takımından biri olarak da dikkatleri üzerine çekti. Şampiyon ilan edilmeyen sezonda, Sarı – Yeşilli temsilcimiz son 4 haftasına girilen ligde liderin 1 puan gerisinde bulunuyordu ve zirvede yer almak için rakibiyle kıyasıya mücadele ediyordu.

Taraflı tarafsız herkes tarafından bu büyük başarısı örnek gösterilen ekibimizin Tecrübeli ve Başarılı Antrenörü Öğr. Gör. Sinan Avcı liglerin tescili ve takımının performansı ile ilgili şöyle dedi. Sinan Avcı, “Covid 19 salgını sebebiyle Federasyonun aldığı tescil kararını saygıyla karşılıyoruz. Sporcuların, antrenörlerin, hakemlerimizin ve yetkili herkesin sağlığı tüm şampiyonluklardan ve başarılardan daha değerlidir. Bu sezon takım olarak çok güzel işler yaptığımıza inanıyorum. Her takımın birbirine denk olduğu ve birçok maçın yakın skorlarla bittiği ligimizde aldığımız galibiyetler ve puanlar ile emeklerimizin boşa gitmediğini, hedefimize ulaştığımızı düşünüyorum. Süper lig vizesi aldığımız bu başarılı sezonda emeği geçen başta Rektörümüz Prof. Dr. Mahmut Ak’a, Kulüp Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Hamdi Kurtoğlu ve Yönetim Kuruluna, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına ve Spor Birliği Müdürlüğümüze, sezon boyunca emek veren ve formasını başarı ile terleten değerli sporcularımıza, antrenör arkadaşlarıma, kulüp çalışanlarımıza ve tabi ki bizi karşılaşmalarda yalnız bırakmayan taraftarımıza çok teşekkür ediyorum.

Son olarak da Salgın sebebiyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, tedavi gören vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum.”