Dragon Bot Yarışları'nda Ödüller Sahiplerini Buldu.

Dragon Bot Yarışları'nda Ödüller Sahiplerini Buldu.

İstanbul Üniversitesi tarafından düzenlenen Fakülteler ve Üniversiteler Arası Dragon Bot Yarışları'nda şampiyonlar belli oldu. İlk gün düzenlenen fakülte yarışlarında birinciliği Diş Hekimliği Fakültesi aldı. İkinci günde üniversiteler yarışı iki kategori üzerinden düzenlendi. Bu yarışların birincileri ise Milli Savunma Üniversitesi ile İstanbul Üniversitesi oldu.

İBB Gençlik Spor Müdürlüğü'nün katkılarıyla 4-5 Mayıs tarihlerinde düzenlenen İstanbul Üniversitesi Dragon Bot Yarışları, İstanbul Üniversitesi - Cerrahpaşa Avcılar Kampüsü, Küçükçekmece Gölünde gerçekleştirildi. Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF)'nun onay ve izniyle bu yıl üçüncüsü düzenlenen yarışlara 600'e yakın sporcu katıldı.

İlk gün yarışlarında 14 fakültenin oluşturduğu 19 takım yarıştı. İkinci gün yarışları ise karma ve erkek takımları olmak üzere iki kategoride düzenlenirken toplamda 10 üniversitenin oluşturduğu 16 takım mücadele gösterdi.

Fakültelerin Lideri Diş Hekimliği

Birinci, ikinci ve final turu olmak üzere üç turda düzenlenen yarışlar büyük heyecana sahne olurken şampiyonluk ipini Diş Hekimliği Fakültesi göğüsledi. Diş Hekimliğinin ardından en iyi dereceyi elde eden Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi ikinci, Eczacılık Fakültesi ise üçüncü oldu.

Erkekler Finali Milli Savunma'nın

İkinci günün ilk yarışları erkekler kategorisinde gerçekleştirildi. Bu kategoride toplam dört tur heyecanı yaşanırken takımlar finale kalmak adına büyük özveri gösterdi. Heyecanın son ana kadar düşmediği yarışlarda birinci gelen takım Milli Savunma Üniversitesi (A) Takımı oldu.

Kategorinin ikinciliğini ise İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa (A) Takımı alırken üçüncülük İstanbul Üniversitesi'nin oldu.

Karma Takımlar Şampiyonu İstanbul Üniversitesi

Erkekler finalinden sonra düzenlenen karma takımlar finalinde şampiyonluk ev sahibi İstanbul Üniversitesi Karma Takımı'nın oldu. Bünyesinde Rafting A Milli Takım adına yarışacak kadın sporcuların da bulunduğu İstanbul Üniversitesi, tüm turlarda lider gelmeyi başardı. İstanbul Üniversitesi, üstün performansını finalde de sürdürerek şampiyonluğu kimseye bırakmadı.

Karma kategorisinde lider İstanbul Üniversitesi'nin ardından ikincilik kürsüsü Bezmialem Vakıf Üniversitesi'nin olurken İstanbul Aydın Üniversitesi üçüncülük elde etti.