Sabancı Vakfı - Vista Bursu

SABANCI VAKFI - VİSTA BURSU

BAŞVURU ŞARTLARI

Sabancı Vakfı tarafından üniversitemizin İktisat Fakültesi 4 yıllık Turizm İşletmeciliği bölümünde okuyan öğrencilerine VİSTA Turizm ve Seyahat A.Ş.'nin şartlı bağışı ile "Sabancı Vakfı-Vista Bursu” verilmektedir. Eşit Ağırlık (EA) puan türünde 0,12’li yerleştirme puan üzerinden belirtilen minimum puanı alarak 2020 yılında Üniversitemizin Turizm İşletmeciliği bölümüne yerleşmiş öğrencilerimize burs imkânı sağlamak istemektedir.

Sabancı Vakfından Vista bursu alabilmek için Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) dâhil başka herhangi bir kurum, kuruluş ya da özel şahıstan burs alınmaması gerekmektedir. Sabancı Vakfı Vista Bursunu almaya hak kazanacak öğrenciler KYK’dan burs çıkması halinde, KYK Bursunu krediye çevirmek, KYK Bursunu iptal etmek ya da Sabancı Vista Bursundan vazgeçmek durumundadırlar.

Sabancı Vista burs başvurusunda bulunmak isteyen öğrencilerimizin aşağıda sunulan başvuru formu, dilekçe ve gerekli belgeleri taratarak eksiksiz olarak 23 Ekim 2020 saat 16.00’a kadar, konu kısmına “Sabancı Vakfı Vista Burs Başvurusu” yazarak e-posta ile rehberlik_burs@istanbul.edu.tr adresine ulaştırmaları gerekmektedir.

.

 FAKÜLTE

 BÖLÜM

 EN AZ YERLEŞTİRME PUANI (EA)

 İktisat Fakültesi

 Turizm İşletmeciliği

 315

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

1.    Başvuru Formu için tıklayınız.

2.    Dilekçe için tıklayınız.

3.    Vesikalık fotoğraf (1 Adet)

4.    Nüfus Kimlik Fotokopisi

5.    Adli sicil kaydı: Adli sicil kaydı e-devlet şifresiyle internet üzerinden alınabileceği gibi herhangi

       bir adliyeden öğrenci tarafından alınabilir.

6.  Aile gelir durumunu gösterir onaylı belgeler: Anne ve Babanın Maaş bordrosu, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, emekliler için aylık maaşı gösterir belge, geliri olmayan anne veya baba için Sosyal Güvenlik Kurumundan anne veya baba adına kayıt olmadığına dair (çalışmadığına dair) belgenin alınması komisyon tarafından değerlendirme yapılabilmesi için gerekmektedir.

7.    2020 LYS Sonuç ve LYS Yerleştirme Belgeleri: Sabancı Vakfı Vista Bursuna sadece üniversiteye yeni kayıt yaptıran (2020 girişli) ve yukarıda belirtilen puan şartlarını sağlayan öğrencilerimiz başvurabileceklerdir.Galeri