SABANCI VAKFI - VİSTA BURSU

SABANCI VAKFI - VİSTA BURSU

        BAŞVURU ŞARTLARI

Sabancı Vakfı tarafından üniversitemizin Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu’na bağlı 2 yıllık Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünde okuyan öğrencilere VİSTA Turizm ve Seyahat A.Ş.'nin şartlı bağışı ile "Sabancı Vakfı-Vista Bursu” verilmektedir. Sınavsız yerleştirilen öğrencilere verilen Sabancı Vakfı–Vista Bursu için lise diploma notunun en az 65 olması gerekmektedir.

Burs, T.C. uyruklu öğrenciler için geçerlidir. Vakıf tarafından Ekim-Haziran ayları arasında olmak üzere 9 ay süreyle burs ödemesi yapılacak olup burslar, burs almaya başlanan tarihten başlayarak 2 yıl devam eder ve hazırlık sınıfını kapsamaz. Sabancı Vakfı Bursları karşılıksız olup, geri ödeme veya hizmet yükümlülüğü içermemektedir. Ancak Sabancı Vakfı’ndan burs alabilmek için Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) dâhil başka herhangi bir kurum, kuruluş ya da özel şahıstan burs alınmaması gerekmektedir. Sabancı Vakfı Bursunu almaya hak kazanacak öğrenciler KYK’dan burs çıkması halinde, KYK bursunu krediye çevirmek, iptal etmek ya da Sabancı Vista Bursundan vazgeçmek durumundadırlar. Sabancı Vakfından bu durumda vazgeçen öğrenciler, Vakfın gerçekleştirmiş olduğu tüm ödemeleri geriye dönük iade eder. Öğrenciler arasında adil bir seçim yapılabilmesi için aşağıda yer alan belgeler ASIL ve EKSİKSİZ bir şekilde hazırlanmalıdır.

​Başvuru Formu için TIKLAYINIZ. 

​Dilekçe için TIKLAYINIZ. 

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR VE AÇIKLAMALARI

BAŞVURULARIN YAPILACAĞI YER

Öğrencilerimiz Sabancı Vakfı – Vista Bursu başvurularını Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü’ne yapacaklardır.

SON BAŞVURU TARİHİ

Başvurular 24 Eylül 2018 tarihiyle başlayacak olup, Sabancı Vakfı – Vista Bursu için gerekli belgelerin 19 Ekim 2018 Cuma günü saat 16:00’ya kadar Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü’ne teslim edilmesi gerekmektedir.