SABANCI Vakfı Bursu

SABANCI VAKFI BURSU

                                                    BURS KONTENJANI VE BAŞVURU ŞARTLARI

Sabancı Vakfı bursları, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine karşılıksız olarak verilmektedir. Burs başvurusu için 2017 Yılı Lisans Yerleştirme Sınavında (LYS), 0,12’li yerleştirme puanı esas alınmak üzere, en az aşağıda belirtilen puanları (ek puan hariç) almış olmak gereklidir:

Puan Türü 
 En Az Puan
 Kontenjan

 *MF-1,2,3,4 Puanı:

 440
 16

 **MF-3

 440
 5
 *TM-1,2,3 Puanı:
 425
 2
 TS-1,2 Puanı:
 440
 1
 DİL-1 Puanı:
 440
 1

                 *İlgili puan türü ile yerleşilen ve öğrenim süresi hazırlık hariç 4 ya da 5 yıl olan bölümler

                 **İlgili puan türü ile yerleşilen ve öğrenim süresi hazırlık hariç 6 yıl olan tıp bölümü

Burs, ülke sınırları içerisinde lisans öğrenimine 2017 yılında başlayan T.C. uyruklu öğrenciler için geçerlidir. Sabancı Vakfı Bursları karşılıksız olup, geri ödeme veya hizmet yükümlülüğü içermemektedir. Ancak Sabancı Vakfı’ndan burs alabilmek için Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) dâhil başka herhangi bir kurum, kuruluş ya da özel şahıstan burs alınmaması gerekmektedir. Sabancı Vakfı Bursunu almaya hak kazanacak öğrenciler KYK’dan burs çıkması halinde, KYK bursunu krediye çevirmek, iptal etmek ya da Sabancı Bursundan vazgeçmek durumundadırlar.  Öğrenciler arasında adil bir seçim yapılabilmesi için aşağıda yer alan belgeler ASIL ve EKSİKSİZ bir şekilde hazırlanmalıdır.


BAŞVURU İÇİN GEREKLİ EVRAK VE AÇIKLAMALARI

  1. İstanbul Üniversitesi Burs Başvuru Formu:  Öğrencilerimiz linkte yer alan burs başvuru formunu indirip dolduracaklardır. Başvuru Formu için tıklayınız.
  2. Dilekçe için tıklayınız.
  3. Vesikalık fotoğraf (1 Adet)
  4. Nüfus Cüzdan Fotokopisi
  5. Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Öğrencinin ve bütün aile fertlerinin bilgilerinin yer aldığı nüfus kayıt örneği herhangi bir nüfus müdürlüğünden öğrenci tarafından alınabilir.
  6. Adli sicil kaydı: Adli sicil kaydı e-devlet şifresiyle internet üzerinden alınabileceği gibi herhangi bir adliyeden öğrenci tarafından alınabilir.
  7. Aile gelir durumunu gösterir onaylı belgeler: Anne ve Babanın Maaş bordrosu, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, emekliler için aylık maaşı gösterir belge, geliri olmayan anne veya baba için Sosyal Güvenlik Kurumundan anne veya baba adına kayıt olmadığına dair (çalışmadığına dair) belgenin alınması komisyon tarafından değerlendirme yapılabilmesi için gerekmektedir. Hem anneye hem de babaya ait evrakın getirilmesi önemlidir. Geçmiş yıllarda annesi ev hanımı olan öğrencilerimizin sadece babalarına ait gelir belgesi getirdikleri gözlenmiştir, ancak ev hanımı olan anneye ait SGK’dan kaydı olmadığına (çalışmadığına) dair belgenin de getirilmesi başvurunun eksiksiz olarak gerçekleştirilmesi için bir koşuldur.  
  8. 2017 LYS Sonuç ve LYS Yerleştirme Belgeleri: Sabancı Vakfı Bursuna sadece üniversiteye yeni kayıt yaptıran (2017 girişli) ve yukarıda belirtilen puan şartlarını sağlayan öğrencilerimiz başvurabileceklerdir.

SON BAŞVURU TARİHİ

Başvurular 02 Ekim 2017 tarihiyle başlayacak olup burs başvuru formu ve dilekçenin doldurularak gerekli belgeler ile birlikte 13 Ekim 2017 Cuma günü saat 16:00’ya kadar Rehberlik Danışmanlık ve Sosyal Destek Birimi Merkez Ofis’e teslim edilmesi gerekmektedir. Öğrencilerimizin başvuru formlarını önceden doldurmuş olarak Birime gelmeleri rica olunur.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız: http://goo.gl/AkPjYj