SABANCI VAKFI BURSU

SABANCI VAKFI BURSU

Puan Türü 

 En Az Puan

 *MF-1,2,3,4 Puanı:

 450

 **MF-3

 450

 *TM-1,2,3 Puanı:

 400

 TS-1,2 Puanı:

 400

 DİL-1 Puanı:

 440

Sabancı Vakfı bursları, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine karşılıksız olarak verilmektedir. Burs başvurusu için 2018 Yılı Lisans Yerleştirme Sınavında (LYS), 0,12’li yerleştirme puanı esas alınmak üzere, en az aşağıda belirtilen puanları (ek puan hariç) almış olmak gereklidir:

                   *İlgili puan türü ile yerleşilen ve öğrenim süresi hazırlık hariç 4 ya da 5 yıl olan bölümler

                 **İlgili puan türü ile yerleşilen ve öğrenim süresi hazırlık hariç 6 yıl olan tıp bölümü

Burs, Üniversitemizde lisans öğrenimine 2018 yılında başlayan T.C. uyruklu öğrenciler için geçerlidir. Sabancı Vakfı Bursları karşılıksız olup, geri ödeme veya hizmet yükümlülüğü içermemektedir. Ancak Sabancı Vakfı’ndan burs alabilmek için Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) dâhil başka herhangi bir kurum, kuruluş ya da özel şahıstan burs alınmaması gerekmektedir. Sabancı Vakfı Bursunu almaya hak kazanacak öğrenciler KYK’dan burs çıkması halinde, KYK bursunu krediye çevirmek, KYK Bursunu iptal etmek ya da Sabancı Bursundan vazgeçmek durumundadırlar.  Sabancı Vakfından bu durumda vazgeçen öğrenciler, Vakfın gerçekleştirmiş olduğu tüm ödemeleri geriye dönük iade eder. Öğrenciler arasında adil bir seçim yapılabilmesi için aşağıda yer alan belgeler ASIL ve EKSİKSİZ bir şekilde hazırlanmalıdır.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ EVRAK VE AÇIKLAMALARI

1.        İstanbul Üniversitesi Burs Başvuru Formu:  Başvuru Formu için TIKLAYINIZ.

2.        Dilekçe için TIKLAYINIZ.

3.        Vesikalık fotoğraf (1 Adet)

4.        Nüfus Cüzdan Fotokopisi

5.        Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Öğrencinin ve bütün aile fertlerinin bilgilerinin yer aldığı nüfus kayıt örneği herhangi bir nüfus müdürlüğünden öğrenci tarafından alınabileceği gibi, Ebeveyn’in e-devlet girişi üzerinden de edinilebilir.

6.        Adli sicil kaydı: Adli sicil kaydı e-devlet şifresiyle internet üzerinden alınabileceği gibi herhangi bir adliyeden öğrenci tarafından alınabilir.

7.        Aile gelir durumunu gösterir onaylı belgeler: Anne ve Babanın Maaş bordrosu, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, emekliler için aylık maaşı gösterir belge, geliri olmayan anne veya baba için Sosyal Güvenlik Kurumundan anne veya baba adına kayıt olmadığına dair (çalışmadığına dair) belgenin alınması komisyon tarafından değerlendirme yapılabilmesi için gerekmektedir.

8.        2018 LYS Sonuç ve LYS Yerleştirme Belgeleri: Sabancı Vakfı Bursuna sadece üniversiteye yeni kayıt yaptıran (2018 girişli) ve yukarıda belirtilen puan şartlarını sağlayan öğrencilerimiz başvurabileceklerdir.

SON BAŞVURU TARİHİ

Başvurular 24 Eylül 2018 tarihiyle başlayacak olup burs başvuru formu ve dilekçenin doldurularak gerekli belgeler ile birlikte 19 Ekim 2018 Cuma günü saat 16:00’ya kadar fakültelerine göre ilgili Rehberlik Ofisi’ne teslim edilmesi gerekmektedir. Öğrencilerimizin başvuru formlarını önceden doldurmuş olarak belgeler eksiksiz Birime gelmeleri rica olunur.

Merkez Ofis (Süleymaniye): İktisat Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Cerrahpaşa Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Florence Nİghtingale Hemşirelik Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Orman Fakültesi

Edebiyat Fakültesi Rehberlik Ofisi: Edebiyat Fakültesi, Hasan Âli Yücel Eğitim Fakültesi, Fen Fakültesi, Su Ürünleri Fakültesi, İletişim Fakültesi, Eczacılık, İlahiyat Fakültesi

Avcılar Yerleşkesi Rehberlik Ofisi: Mühendislik Fakültesi, Veteriner Fakültesi, İşletme Fakültesi, Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi

Çapa Yerleşkesi Rehberlik Ofisi: İstanbul Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi


TANITIM BROŞÜRÜ

1. Sayfa İçin TIKLAYINIZ. 
2. Sayfa İçin TIKLAYINIZ. 


Galeri