SABANCI VAKFI BURSU

SABANCI VAKFI BURSU

Sabancı Vakfı, aşağıdaki puan türlerinde 0,12’li yerleştirme puan üzerinden belirtilen minimum puanı alarak 2019 yılında Üniversitemize yerleşmiş öğrencilerimize burs imkânı sağlamak istemektedir. Sabancı Vakfı’ndan burs alabilmek için Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) dâhil başka herhangi bir kurum, kuruluş ya da özel şahıstan burs alınmaması gerekmektedir. Sabancı Vakfı Bursunu almaya hak kazanacak öğrenciler KYK’dan burs çıkması halinde, KYK bursunu krediye çevirmek, KYK Bursunu iptal etmek ya da Sabancı Bursundan vazgeçmek durumundadırlar.
Burs başvurusunda bulunmak isteyen öğrencilerimiz aşağıda sunulan başvuru formu, dilekçe ve gerekli belgeler ile beraber en geç 18 Ekim 2019 saat 16.00’a kadar Rehberlik Danışmanlık ve Sosyal Destek Birimi Merkez Ofis’e gelebilirler.


 BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER
1.    Başvuru Formu için tıklayınız.
2.    Dilekçe için tıklayınız.
3.    Vesikalık fotoğraf (1 Adet)
4.    Nüfus Kimlik Fotokopisi
5.    Adli sicil kaydı: Adli sicil kaydı e-devlet şifresiyle internet üzerinden alınabileceği gibi herhangi bir adliyeden öğrenci tarafından alınabilir.
6.    Aile gelir durumunu gösterir onaylı belgeler: Anne ve Babanın Maaş bordrosu, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, emekliler için aylık maaşı gösterir belge, geliri olmayan anne veya baba için Sosyal Güvenlik Kurumundan anne veya baba adına kayıt olmadığına dair (çalışmadığına dair) belgenin alınması komisyon tarafından değerlendirme yapılabilmesi için gerekmektedir.
7.    2018 LYS Sonuç ve LYS Yerleştirme Belgeleri: Sabancı Vakfı Bursuna sadece üniversiteye yeni kayıt yaptıran (2019 girişli) ve yukarıda belirtilen puan şartlarını sağlayan öğrencilerimiz başvurabileceklerdir.

Galeri