KREDİ VE YURTLAR KURUMU BURSU

KREDİ VE YURTLAR KURUMU BURSU

Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun 2017-2018 eğitim öğretim dönemi burs süreci içerisinde Üniversitemize tahsis ettiği kontenjanlar doğrultusunda başvurular başlamıştır.

Ön Lisans ve Lisans eğitimi alan öğrencilerimiz ekte sunulmuş olan Başvuru Formlarının ikisini birden doldurarak en geç 23.10.2017 saat 16.00’a kadar Rehberlik Danışmanlık ve Sosyal Destek Birimi Merkez Ofis’ e teslim etmeleri gerekmektedir. Değerlendirmelerin ivedilikle yapılacak olması sebebiyle, belirtilen süre içerisinde başvurusunu gerçekleştiremeyen öğrencilerimize ek bir süre tanınması mümkün olamayacaktır.

Dikey Geçiş programı ile öğrenimine devam eden öğrencilerimizin başvuru yapabilmesi için, iki yıllık bir yükseköğretim programından dört yıllık bir yükseköğretim programına geçiş aşamasında ara vermemiş olması şarttır.

Öğrenci bilgilerinin Kredi ve Yurtlar Kurumu sistemine girişi sırasında, formlardaki eksik ve hatalı bilgi sebebiyle başvuru kabul edilmediği için öğrencilerimizin formları dikkatle ve eksiksiz doldurmaları önemlidir.

Ekteki form vasıtasıyla yapılacak olan başvuru, KYK’nın online başvurusu yerine geçmiyor olup, öğrencilerimizin online olarak da başvuru yapmayı ihmal etmemeleri gerekmektedir.

Başvuru Formu-1 için tıklayınız.

Başvuru Formu-2 için tıklayınız.

              Başvuru Yapamayacak Olanlar:

  1. Hazırlık sınıfı öğrencileri
  2. Kurumdan Öğrenim Kredisi veya Burs almakta olan öğrenciler,
  3. Yetim maaşı ve nafaka alanlar hariç, asgari ücret düzeyinde aylık veya ücretle sürekli bir işte çalışan
  4. Okula giriş tarihi baz alınarak, başvuru yaparken Üniversite öğrenim sürecinde bir öğretim yılı kaybı
  5. Yabancı uyruklu öğrenciler
  6. Öğrenim süresi uzayan öğrenciler