Çelikel Eğitim Vakfı’nın “Alev Topları Programı” Yeni Bursiyerlerini Arıyor!

Çelikel Eğitim Vakfı’nın “Alev Topları Programı”

Yeni Bursiyerlerini Arıyor!

Çelikel Eğitim Vakfı’nın “Alev Topları Programı’na yapılacak başvurular, E-Bursum platformu üzerinden elektronik ortamda ve 13 Eylül 2020 Pazar günü saat 17.00’a kadar devam edecek. Program detayları, başvuru ve kabul süreçleriyle ilgili tüm bilgiye www.celikelegitimvakfi.org adresinden ulaşabilirsiniz

Başvuru Koşulları Neler? Başvuru Süreci Nasıl İlerleyecek? 

Başvuru için temel koşul, 2020 YKS kontenjanları kapsamında İstanbul’daki devlet üniversitelerinin lisans programlarına ya da vakıf üniversitelerinin tam burslu lisans programlarına yeni kayıt hakkı kazanmış olmak. Adaylar, programa başvuru koşullarını sağlamaları ve ön değerlendirme kontenjanı kapsamına girebilmeleri durumunda değerlendirmeye alınacak. Ön değerlendirmede uygun bulunan adaylar, önce kişilik envanteri çalışmasına dahil edilecekler. Uygun görülmeleri halinde ise son aşama olan ve bu yıl dijital ortamda gerçekleşecek bireysel mülakata davet edilecekler.

Burs desteğinin yanı sıra sosyal ve kültürel gelişim fırsatları da sağlanacak.

Program kapsamında, kıvılcımlara 2020-21 eğitim öğretim yılı için, 12 ay boyunca aylık 750 TL tutarında burs desteği verilecek. Bununla beraber, her kıvılcım grubuna özel tasarlanan duygusal ve sosyal gelişim odaklı atölye ve seminerler, sanat faaliyetlerine katılım, kitap hediyeleri, dergi ve çeşitli kart abonelikleri gibi destekler ile kıvılcımların kültürel ve sosyal gelişimine katkı sağlanıyor. Yeni kıvılcımların “Akran Danışmanlık Sistemi” ile deneyimli kıvılcımlardan alacakları danışmanlık desteği ise, üniversitenin ilk yıllarındaki uyum süreçlerini kolaylaştırıyor. Ayrıca, Çelikel Eğitim Vakfı’nın çeşitli proje ve programlarında  sürdürülebilir gönüllülük imkanı yakalayan kıvılcımların ilgi alanlarını etki alanlarına dönüştürerek değer yaratmaları ve sosyal becerilerini deneyimleyerek geliştirebilmeleri de hedefleniyor. “Profesyonel Gelişim Desteği” ile mezuniyet öncesi staj olanakları ve profesyonel çalışma hayatları için kariyer danışmanlığı desteği de alan kıvılcımlar her yönden daha donanımlı bireyler olmaya hazırlanıyor.

Başvurular 13 Eylül 2020 Pazar günü saat 17.00’a kadar devam edecek

İletişim ve Sosyal Medya Bilgileri

Telefon: +90 216 636 2000

E-Posta: iletisim@celikelegitimvakfi.org

Instagram: tıklayınız

LinkedIn: tıklayınız


Galeri